Aktualności

120 rocznica chrztu bł. Hanny Chrzanowskiej (Wiązowna)

120 rocznica chrztu bł. Hanny Chrzanowskiej (Wiązowna)

22 czerwca 2023 gmina Wiązowna, we wsi o tej samej nazwie obchodziła 120 rocznicę chrztu bł. Hanny Chrzanowskiej. Mała Hania przyjeżdżała tam do swoich dziadków.
Pierwszym etapem tych uroczystości było odsłonięcie pomnika Hani Chrzanowskiej na terenie Gminnego Parku Centrum. Przedstawia on małą dziewczynkę z kokardkami trzymającą prawą rączkę na sercu, jakby potwierdzając, że miłość do człowieka i do Boga będzie ją wiodła przez całe życie.

czytaj dalej

Podziękowanie za łaskę

Przez prawie 2 miesiące miałam poważny problem, który wprawiał mnie w ogromne zmartwienie. Modliłam się do Błogosławionej Hanny o rozwiązanie sprawy. Wczoraj, podczas obchodów jej święta problem został niespodziewanie i skutecznie rozwiązany.

czytaj dalej
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych (relacja z Kijowa)

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych (relacja z Kijowa)

W Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych (relacja z Kijowa), który obchodzony jest 12 maja, dotarły do Kijowa i zostały przekazane kapelaństwu prowadzonemu przez dominikanów w jednym ze stołecznych szpitali, relikwie pielęgniarki bł. Hanny Chrzanowskiej. W placówce tej leczeni są obecnie głównie poranieni na froncie ukraińscy żołnierze. To pierwsze miejsce w Ukrainie, gdzie wierni mogą w obecności jej relikwii wypraszać u Boga potrzebne łaski.

czytaj dalej