Aktualności

LITANIA DO BŁOGOSŁAWIONEJ HANNY CHRZANOWSKIEJ

Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison. Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas. Ojcze z nieba, Boże – zmiłuj się nad nami. Synu, Odkupicielu świata, Boże – zmiłuj się nad nami. Duchu Święty, Boże – zmiłuj się nad nami. Święta Trójco, jedyny Boże – zmiłuj się nad nami. Święta Maryjo – módl się za nami. Święty Józefie – módl się za nami. Święty Benedykcie – módl się za nami. Wszyscy Święci i Święte Boże – módlcie się za nami. Błogosławiona Hanno Chrzanowska – módl się za nami. Boga za Jego wielkie dzieła wysławiająca- Jezusa Chrystusa w tajemnicy Krzyża odnajdująca- Słowo Boże gorliwie zgłębiająca- W Eucharystii z Chrystusem się jednocząca- Z duchowości benedyktyńskiej obficie czerpiąca- W modlitwie siłę wiary, nadziei i miłości umacniająca- Z Maryją na pomoc będącym w potrzebie śpiesząca- Z Matką Bolesną udręczonym współczująca- W chorych samemu Chrystusowi służąca- W Kościele świętym oparcia szukająca- Z pasterzami Kościoła w opiece nad chorymi współpracująca- Żarem...

czytaj dalej
120 rocznica chrztu bł. Hanny Chrzanowskiej (Wiązowna)

120 rocznica chrztu bł. Hanny Chrzanowskiej (Wiązowna)

22 czerwca 2023 gmina Wiązowna, we wsi o tej samej nazwie obchodziła 120 rocznicę chrztu bł. Hanny Chrzanowskiej. Mała Hania przyjeżdżała tam do swoich dziadków.
Pierwszym etapem tych uroczystości było odsłonięcie pomnika Hani Chrzanowskiej na terenie Gminnego Parku Centrum. Przedstawia on małą dziewczynkę z kokardkami trzymającą prawą rączkę na sercu, jakby potwierdzając, że miłość do człowieka i do Boga będzie ją wiodła przez całe życie.

czytaj dalej